Symbolický obřad

Nechcete nebo z nějakého důvodu nemůžete mít skutečnou, právoplatnou svatbu? Není problém!

Uspořádáme pro vás neoficiální, ale k nerozeznání autentický, svatební obřad. Nepátráme po důvodu, proč si ho přejete, přesto splníme vaše představy do detailu. 

Občanský sňatek před oddávajícím úředníkem je ve své podstatě administrativní formalita, při které se musí dodržovat stanovená pravidla a předem dané postupy, a to včetně jeho průběhu. Takové podmínky nemusí každému vyhovovat, zvláště, pokud si pár přeje svůj jedinečný den něčím ozvláštnit nebo zpestřit.

Neoficiální neboli symbolický svatební obřad, někdy také nazývaný falešná svatba, Vám umožní prožít Váš svatební den na jakémkoli, třeba i velmi netradičním místě, v netradiční hodinu nebo v jakémkoli oblečení si budete přát a hlavně můžete mít pod svou kontrolou celý průběh se všemi náležitostmi. Nejste ničím omezováni, pouze vlastní fantazií.

Symbolický svatební obřad má svůj velký význam pro páry, které z mnoha důvodů nemohou nebo nechtějí uzavřít právoplatný sňatek. Tento obřad je vhodný například pro páry, které se již formálně vzali v zahraničí, pro ty, kteří slaví výročí svatby a rádi by po letech obnovili svůj svatební slib, když jsou od sebe rodiny snoubenců vzdáleny a pořádají se tak vlastně obřady dva aby ani jedna z rodin nebyla ochuzena, pro páry, které si přejí být oddány někým, kdo k tomu nemá oficiální kompetence, pro páry, které se chtějí vzít na místě, kde to úředníci odmítají nebo pro svatby párů stejného pohlaví.

Od oficiálního svatebního obřadu se může takový symbolický sňatek lišit úplně ve všem a nebo také vůbec v ničem. Jediným zásadním rozdílem tak zůstávají právní důsledky, které z takto uzavřeného obřadu nevznikají.

V případě organizace symbolického obřadu se naše služby nijak neliší, naopak umíme připravit a uspořádat i tuto svatbu až do nejmenších detailů. A stejně, jako u příprav svatebního dne jsou naše služby v den „svatební“ sestavovány na míru Vašim požadavkům.

Napište nám nebo zavolejte a zeptejte se na podmínky, možnosti, volný termín nebo cenu symbolického obřadu.

Jsme tu přece pro vás 🙂