Plánujete nevěstě rozlučku se svobodou? Máme pár tipů!
17 Led 2021

Plánujete nevěstě rozlučku se svobodou? Máme pár tipů!

Jak připravit tu nejlepší rozlučku pro vaši kamarádku nebo sestru? Všechno se odvíjí od toho, jakou představu má o rozlučce sama nevěsta, a tomu se musí všichni přizpůsobit. Už dávno se rozlučky neodehrávají pouze v baru. Může být pojata jako výlet do přírody, víkendový wellness, pobyt v zahraničí nebo třeba filmový večer. Nebo se vypadat jakkoli jinak.

V každém případě ale platí jedno zlaté pravidlo – musí splňovat představy nevěsty a hlavně jí se musí rozlučka líbit. Všechno ostatní je podružné.

Kdo vlastně platí rozlučku se svobodou?

Někdy se říká, že rozlučku, ať už klučičí nebo holčičí, by měl pořádat i platit svědek. To už je dnes překonané, protože trendem je připravit skoro celodenní nebo aspoň půldenní program
s pitím a jídlem pro několik lidí. Lepší je proto náklady na výzdobu, dárek a občerstvení v přírodě rozpočítat mezi sebe. Nevěsta pochopitelně neplatí NIC.

Námět a dekorace

Námět nebo téma celé rozlučky je potřeba dobře rozmyslet předem. Výzdobu doporučuji shánět v předstihu a porozhlédnout se i na zahraničních e-shopech, kde ji seženete za zlomek ceny. Nápisy na špejli do muffinů, opět s nápisem Bride to be, a speciální skleněný kelímek s brčkem Bride na drinky, různé šerpy, korunky, trika nebo balonky samozřejmě nesmí chybět.

Nevěsta v centru pozornosti

Nezapomeňte, že stejně jako na svatbě, i na rozlučce musí mít všichni oči jen pro nevěstu – měla by tedy být pořádně vidět! Je to její den! Často tak tedy nevěsta má jiné oblečení než družičky a kamarádky. Můžete pořídit i další věci, jako je závoj, šerpy nebo placky s nápisem nebo přechodné zlaté tetování Tým Nevěsty, které se aplikuje pomocí houbičky a vody, stejně, jako tetovačky z lízátek.

Nepodceňte občerstvení!

Pokud chystáte piknik, nepodceňujte dobroty. Dobře si rozdělte úkoly, kdo má co přinést, abyste toho neměly moc a nemusely se s tím pak táhnout po zbytek rozlučky. Čas věnujte také výběru pití. Nezapomeňte zároveň na to, že po pikniku (a několika lahvích vína) možná vyrazíte ještě do baru, tak ať s sebou nenosíte zbytečnosti a zbytky.

Hry na rozlučku patří

K dobrému pití se hodí také zábava, o tom žádná! Je zvykem, že se pro nevěstu připraví různé kvízy nebo úkoly. Jedním takovým může být nevěstin dotazník, který zahrnuje otázky ohledně nastávající. Jaký je její oblíbený film/jídlo/barva…? Kdo z kamarádek bude mít nejvíc bodů,
a kdo naopak nejméně? Vtipné je, když odpověď na otázku nezná ani sama nevěsta!

Rozhodně nenechte nit suchou ani na nepřítomném ženichovi a dotazník připravte i na něj.
Jen se s ním domluvte, ať otázky zodpoví dopředu. Je zajímavé zjistit v přímém přenosu,
jak se nevěstiny odpovědi shodují se skutečností. Mohou padat otázky, jako na kolika společných dovolených byli nebo co je ženichův největší nešvar.

Oblíbené jsou i úkoly, které musí nevěsta během dne plnit, třeba sežeň číslo na největšího fešáka v baru nebo umíchej si sama nějaký drink. Přes veškerou přípravu ale platí – nesnažte se o organizovanou zábavu za každou cenu, někdy to může být na škodu. Jen vnímejte, co si přeje nevěsta.

Předsvatební dárek pro nevěstu

V neposlední řadě je zvykem předat nastávající nějaký společný dárek, například poukaz do obchodu se spodním prádlem, kde si může nakoupit něco pěkného na svatební noc. Dárek by měl být skutečně pro radost, žádná potřeba do domácnosti nebo něco podobného.

Zajímavou tečkou je blok na památku, kam se nalepí fotky z Polaroidu z celého dne, a předá se nevěstě na svatbě i s podpisy a vepsanými přáníčky nebo věnováními.

Jo a ten Polaroid si u nás můžete půjčit – zavolejte nebo napište, ať se dozvíte víc 🙂