26 Bře 2016

Jak obléknout ženicha? Zaměřte se na detaily!

Kdo někdy plánoval svatbu ví, kolik pozornosti se věnuje šatům nevěsty. Musí dobře sedět, mít tu správnou barvu i délku a ladit s doplňky. To vše jsou správné úvahy. Ale aby šaty ztratily na efektu, stačí velmi málo: nevhodně oblečený ženich. I pánové si totiž zaslouží pozornost!

 Začít by se vždy mělo u jejich pohodlí. Materiál obleku by měl být přírodní. Ne každý možná pozná rozdíl na první pohled, ale vězte, že ženich ho pocítí. Vsadit je možné na vlnu, bavlnu, nebo len. Tyto materiály budou ženichem doceněny zvláště v létě. Letní svatby, zejména ty, co se odehrávají venku, dávají navíc podle odborníka velký prostor ke kreativitě. Bát se nemusíte zajímavých detailů, jako je špičatá klopa, slavnostnější ráz dodá například vestička. Zapovězen je jen klasický smoking, ten se hodí pouze pro večerní události.

Důležité je, aby oblek i košile dokonale seděly, není třeba bát se úprav nebo šití na míru. Pokud jde ale o střih, tak neexistuje žádné výraznější omezení.

 

Jde to i bez černé

Ani v barvách žádné přísné zákazy neplatí, nicméně místo populární černé barvy je možné doporučit spíš tmavě modrou, která se dobře doplňuje s hnědými polobotkami, nebo i světlejší odstín modré. Co se košile týče, nejlépe podle něj působí klasická bílá, která může mít i jemný vzor.

Svěžeji než černý či tmavošedý oblek působí světlé varianty. S těmi ovšem opatrně, protože je třeba na ně mít ideální postavu, málokomu opravdu sluší.

 

Ladit, nebo neladit?

Záludné dilema nemá jednoznačné řešení, ale rozhodně tu platí, že méně je více. Odborník na pánskou módu se například setkal i s požadavkem, aby látka obleku ladila s očními stíny svědkyně. To je ale nesmysl, stejně jako třeba představa, že by košile měla ladit s prostředím svatby.

Když ladit, tak s nevěstou! A pokud možno jen přes doplňky. Pozornost věnujte detailům, jako je kravata či motýlek, manžetové knoflíčky, kapesníček nebo třeba ozdoba do klopy. Barvy jsou nicméně podružné, ženich a nevěsta by se měli doplňovat hlavně v celkovém pojetí stylu. Naopak příjemnou třešničkou na dortu je, když si ženich a jeho svědek nechají ušít obleky ve stejném duchu.

 

Zdroj: Na článek můžete přejít zde