26 Bře 2016

Chystáte svatbu? A víte jak obléknout ženicha?

Zatímco budoucí nevěsty řeší svatební šaty s velkým předstihem, outfit pro ženicha se často stává jen okrajovou záležitostí. Přinášíme vám proto pár základních rad, které Vám pomohou s tím, aby Váš nastávající vypadal na svatbě stejně skvěle jako Vy.

Stačí přitom dodržet jen několik jednoduchých zásad a vykouzlíte gentlemana jedna báseň.

1)      Vše musí padnout

Oblek z půjčovny je jistě varianta, ale opravdu pro svého muže chcete stereotypní uniformu bez nápadu? Doporučujeme se raději poohlédnout po pěkném obleku, který Vašemu muži navíc perfektně sedne. Ten z půjčovny si totiž těžko může nechat upravit. Etiketě se tentokrát věnovat nebudeme, předpokládejme, že se svatba koná dopoledne či těsně po poledni.

Pokud chcete kvalitní konfekční oblek, který nebude z umělého polyesteru, pak musíte trochu zapátrat. Další potíž nastává v případě, že váš vyvolený nemá konfekční postavu, nebo když jste si jednoduše vysnila Vy nebo on oblek, který nikde není.  Stále však ještě zbývá varianta na míru. 

Oblek i košile ušité na míru už dnes nejsou žádným velkým luxusem. Pořídíte je za velmi podobnou cenu jako kvalitní bavlněný oblek v konfekci. Skvělé je, že si můžete vybrat střih, látku, veškeré detaily obleku“

 

2)      Žádné velké experimenty

Nezapomeňte, že i svatba by měla mít určitý dress code, hlavně co se týče barev. Nejvhodnější je proto černý oblek, případně o něco veselejší tmavě modrý. Pokud chcete za každou cenu světlý oblek, místo bílého volte smetanový či pískový, vypadá elegantněji.

Rozhodně však zapomeňte na košile ve výrazných barvách, ty mohou při obřadu působit trochu lacině. Je-li vaše svatba pojatá spíše v casual stylu, můžete světlé sako například zkombinovat se světle modrou košilí a tmavě modrými kalhotami, ale to už je hodně odvážný outfit a při jeho výběru je lepší poradit se se stylistou. 

V každém případě však zapomeňte na nepohodlné a neprodyšné materiály, sáhněte po kvalitě, kterou vám zaručí jedině stoprocentní bavlna.

Stejná pravidla platí pro boty! Boty jsou základ. Ať bude mít váš partner sebelepší oblek, všechno mohou zazdít neforemné boty. K obleku se jednoznačně hodí boty uzavřeným šněrováním. K černému obleku černé boty, ale pokud se rozhodnete pro tmavě modrý oblek ženicha, pak je třeba sáhnout po hnědých botách. Ať už si vyberete jakoukoliv barvu bot, slaďte ji i s páskem. Není totiž větší faux pas než černé boty a hnědý pásek. :o)

 

3)      Pořiďte si dostatek času

Nejhorší variantou je moment, když zjistíte pár dní před obřadem, že Váš snoubenec se do obleku, který mu visí ve skříni od poslední akce konané před několika lety, nevejde, i když celou dobu příprav na svatbu s ním počítal. Pak samozřejmě nastává více než stresující situace během pár dní zajistit oblečení nové navíc takové, které bude ladit s šaty nevěsty. Důležité je proto velmi důsledně plánovat a zkoušet oblečení nejen pro nevěstu ale i pro ženicha, a to v dostatečném předstihu. Chcete přeci na vaší svatbě vypadat oba hezky a sladěně a ne jako kráska a zvíře! :o)

 

Vaše Veronika,

svatební koordinátorka